Sadbovače BCC - plastové obaly

více info na https://www.limberk.cz/

 

Sadbovače BCC

Sadbovače BCC jsou používány po celém světě. Školkaři od Mexika po Čínu, od Guatemaly až po Švédsko je používají k pěstování vysoce kvalitních sazenic. Můžeme vás ujistit, že žádný jiný výrobce nenabízí tak širokou škálu sadbovačů. Dovolujeme si vám představit výrobky HIKO, SideSlit, Airblock a Plantek.

Životnost sadbovačů

Sadbovače BCC jsou vyráběny z vysoce kvalitního HDPE a PP plastu (nejedná se o PVC). Tento materiál je trvalý a tvarově stálý. Očekávaná životnost v tropech je 8 let, v chladnějším klimatu je to o 2 roky více. Garantovaná životnost je tedy 10 let. Jako příklad dlouhodobé živostnosti lze uvést jeden z velkých školkařských provozů ve Švédsku, kde používají více jak 1 milión sadbovačů, přičemž většina z nich byla vyrobena před více jak 20 lety. Samozřejmě záleží také na péči, která je jim věnována.

Vzduchový polštář a aktivní směrování kořenů

Používání vzduchového podřezávání kořenů získává stále více na oblibě, navíc se stále více sadbovačů BCC vyrábí v provedení s postranními štěrbinami. Hlavním důvodem je tvorba aktivních kořenových konečků jak po stranách, tak i vespod buněk. Tato skutečnost má poté pozitivní účinek na ujmutí sazenic při výsadbě. Všechny buňky mají otevřené dno, to umožňuje rozvod vzduchu a provzdušňování substrátu. Sadbovače musí být umístěny na vzduchovém polštáři (ukládají se na nosné rámy).
Aktivní směrování kořenů je nejnovějším technologickým prvkem, který zabraňuje deformacím kořenového systému. Tento systém je založen na jedinečném tvaru buněk, který navádí kořeny přímo k postranním štěrbinám, které poté přispívají k tvorbě bohatého kořenového systému.

Sadbovače Hiko

Sadbovače HIKO od začátku až do konce

Sadbovač HIKO je vzhledem ke svým rozměrům a hmotnosti často používán jako manipulační jednotka od osetí až po výsadbu sazenic do lesa. Tento způsob odstraňuje nákladné přemísťování sazenic do krabic nebo jiných přepravních jednotek. Rostliny jsou vysazovány přímo ze sadbovačů. Prázdné sadbovače jdou zpátky do školky, připravené pro další použití. Sadbovače jsou jednoduše stohovatelné, jejich přeprava a skladování je díky tomu velmi efektivní.

Sadbovače HIKO s bočními štěrbinami a vodícími lištami

Sadbovače HIKO existují v mnoha různých velikostech, mají hranatý či kulatý profil buněk a jsou určeny pro pěstování listnáčů i jehličnanů. Všechny sadbovače jsou opatřeny vnitřním žebrováním, aby nedocházelo ke kořenovým deformacím. Nejnovější generace kontejnerů má buňky s postranními štěrbinami, které zaručují dobrý přívod vzduchu ke kořenům a tvorbu aktivních kořenových konečků.

HIKO V - 50 SideSlit
HIKO V - 93
HIKO V - 120 SideSlit
HIKO V - 250
HIKO V - 265
HIKO V - 310
HIKO V - 400
HIKO V - 530

další typy sadbovačů HIKO: V-13, V-13 Elevated, V-25, V-150, V-150 SideSlit, V-250 SideSlit, V-350

AirBlock

Tento typ představuje další stupeň vývoje ve zdokonalování sadbovačů BCC. Princip vzduchového polštáře a bočních štěrbin je tu navíc doplněn systémem aktivního směrování kořenů. Tvar buněk směřuje kořeny k bočním štěrbinám, kde dochází k tvorbě bohatého kořenového vlasení s aktivními konečky kořenů.

HIKO V – 90 AirBlock

BCC SideSlit a Plantek

Řada sadbovačů typu SideSlit (boční štěrbiny) zaručuje optimální využití plochy skleníků. Buňky se čtvercovým průřezem umožňují zvýšit počet sazenic na ploše. Jsou konstruovány tak, aby nedocházelo ke vzájemnému prorůstání kořenů mezi buňkami. Štěrbiny na sousedních buňkách nejsou nikdy umístěny přímo proti sobě. Tvar sadbovačů umožňuje jejich vzájemné zasouvání do sebe, čímž se šetří místo při dopravě a skladování. Zástupci typové řady BCC SideSlit mají stejné rozměry a jsou tedy lehce zaměnitelné při jakékoliv operaci, jako je např. práce na plnící a osévací lince.

BCC SideSlit 81
další typy sadbovačů BCC SideSlit: 64
Plantek 35 F
Plantek 63 F
další typy sadbovačů Plantek: 36F, 49F, 64F, 64FD, 81F, 81FO, 100F, 121F, 256, 100